Vítejte!!!

Vítáme Vás na stránkách Skateboarding Frýdek-Místek. Jsme parta lidí, která se rozhodla podporovat skateboarding ve Frýdku-Místku. Fungujeme od roku 2011, kdy jsme se rozhodli začít řešit neúnosnou situaci ohledně skateboardingu ve městě. Bohužel situace byla zoufalá, nikde se nedalo pořádně jezdit a tak jsme začali pomalu budouvat provizorní skatepark u řeky, který nám musel vydržet 8 let! Po 8 letech neúnavných bojů s hledáním místa, rozpočtem na stavbu a dalších problémech se nám podařilo skatepark prosadit. Skatepark je nyní ve výstavbě a očekáváme jeho dokončení na podzim 2019.

Aktuality

Provoz mini skateparku

Dnešním dnem jsme se stali provozovatelem miniskateparku, takže prosím dodržujte provozní řád, který najdete i v sekci miniskatepark a udržujte pořádek, jsou tam popelnice na plasty a ostatní. Díky a GO SKATE!!!
Celý článek

Sobotní skateboarding v Třinci...

V sobotu to nešlo jinak a museli jsme využít to krásné počasí, které venku panovalo. Tak jsme se s klukama domluvili a vyrazili směr Třinec. Po příjezdu nás čekal park plný lokálních a dalších skaterů z okolních měst. Lokální kámoš a vynikající skater Tanas Betos měl kamerku, a tak nám natočil...
Celý článek

Evropa v rekonstrukci!!!

Velmi dobře známý spot Evropa je ve stádiu rozebírání a oprav. Včera když jsem šel kolem, všiml jsem si, že se tam něco děje, šel jsem se tam podívat a vypadá to, že se to bude celé postupně rozebírat. Už nyní je vytrhaná všechna dlažba na schodech a myslím si, že postupem času tento monument...
Celý článek

První jarní skateboarding

Vypadá to, že jaro už klepe na dveře, tak jsme se dneska docela náhodou sešli s Jirkou a Kubou na Holubkách a dali jsme si první letošní S.K.A.T.E. Jde vidět, že Holubky jsou už snad jediné místo, kde se všichni můžeme sejít a jakž takž pojezdit. Jinak v pondělí, máme schůzku s panem Sysalou z...
Celý článek

Zprovozněny nové sekce

Na našem webu jsme zprovoznili nové sekce. Street spoty - zde se budou postupně přidávat fotografie a informace o street spotech v našem městě. Členové - tato sekce byla poupravena a byly přidány informace o tom jak se stát členem občanského sdružení Skateboarding...
Celý článek

Skate spoty

Znáte nějaké skate spoty ve F-M nebo v okolí? Neváhejte a podělte se o info s náma. Po sesbírání informací bychom zde vytvořili sekci street spoty, kde by byly fotky všech spotů a nějaký popis k nim. Takže go on!
Celý článek

Sháníme sponzorské dary!!!

Vypadá to, že na jaře by mohl být pro nás dostupný prozatimní prostor v areálu bývalého dopravního hřiště v Místku. Povrch by nám město dokázalo opravit, ale překážky si budeme muset vyrobit pravděpodobně sami, a na to jsou potřeba nějaké finance. Pokud tedy víte o někom kdo by byl ochoten...
Celý článek

Připomínky, nápady, otázky

Want more customers for your business?

Hello! skatefm.cz

Have you ever heard of sending messages via contact forms?

Imagine that your offer will be readseen by hundreds of thousands of your probable customerscustomers.
Your message will not go to the spam folder because people will send the message to themselves. As an example, we have sent you our offer in the same way.

We have a database of more than 30 million sites to which we can send your message. Sites are sorted by country. Unfortunately, you can only select a country when sending a offer.

The cost of one million messages 49 USD.
There is a discount program when you buy more than two million letter packages.


Free test mailing of 50,000 messages to any country of your selection.


This offer is created automatically. Please use the contact details below to contact us.Contact us.
Telegram - @FeedbackFormEU
Skype FeedbackForm2019
Email - Contact@feedbackmessages.com

The best advertising of your products and services!

Hello! skatefm.cz

We propose

Sending your message through the Contact us form which can be found on the sites in the contact section. Feedback forms are filled in by our application and the captcha is solved. The superiority of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This technique raise the probability that your message will be read.

Our database contains more than 25 million sites around the world to which we can send your message.

The cost of one million messages 49 USD

FREE TEST mailing of 50,000 messages to any country of your choice.


This message is automatically generated to use our contacts for communication.Contact us.
Telegram - @FeedbackFormEU
Skype FeedbackForm2019
Email - FeedbackForm@make-success.com

crypto currencies purchase

We buy all crypto currencies at good rate, with reasonable commission between sellers and the mandates.

Contact us with the informations below if you are or have a potential seller.

Tel: +353 1 4378345
Fax: +353 1 6865354
Email: edwardm@lioncourtcrypto.com

Thank you,
Crypto currencies Purchase Department,
Edward Molina.

Delivery of your email messages.

Hello! skatefm.cz

We put up of the sale

Sending your message through the Contact us form which can be found on the sites in the contact section. Contact form are filled in by our application and the captcha is solved. The superiority of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This technique improve the chances that your message will be open.

Our database contains more than 25 million sites around the world to which we can send your message.

The cost of one million messages 49 USD

FREE TEST mailing of 50,000 messages to any country of your choice.


This message is automatically generated to use our contacts for communication.Contact us.
Telegram - @FeedbackFormEU
Skype FeedbackForm2019
WhatsApp - +44 7598 509161
Email - FeedbackForm@make-success.com

Please i need your urgent response

Hello
My name is Sebastian Perez williams. I am a financial manager in la Caixa bank Spain. I sent you an email previously regarding a 100% sure transaction of 13.5 million going on in our bank. I want to share the secret information about the fund to you. If you follow my instruction with the information I will share with you I m 100% sure that the money will be transferred to your account within 5 days.
My only interest in this transaction is to get a 50% share of the money being transferred into your account once the deal is over
This transaction is 100% risk free, I am contacting you because I strongly believe that you are in a better position to execute this business transaction with me, You will definitely be amazed and satisfied when I release the full information about the transaction to you then you will also understand why I chose you for transaction.
Kindly respond to my personal email sebastian@ax1perez.com and add your phone number in other to contact you for the full detail.
Yours Faithfully,
Sebastian Perez williams.

Přidat nový příspěvek

Počet návštěv