Mini skatepark

Proč právě tento malý projekt?

Hlavním problémem, který jsme z počátku řešili s městem ohledně skateparku byl prostor. Bohužel ač se zdá, že je město velké, tak není snadné najít vhodné místo. Většinou jsou ve městě pozemky, které jsou v katastru jako soukromé parcely nebo oblasti, které by v budoucnu mohly být zastaveny domy. Takže po dlouhém uvažování a hledání, se našel prostor na bývalém dopravním hřišti v Místku (u restaurace Golf). Tento prostor je vhodný i pro budoucí velký skatepark (betonovou plazu). Tímto byl prostor jakž takž vyřešen. Nicméně, když došla otázka na finance, tak to bylo horší. Jak jistě všichni víme, tak v dnešní době je populární říkat, že nejsou peníze, ony přitom ale jsou.

Město v tomto výroku není výjimkou. Bohužel nejsme schopni my ani odbor ŠKMaT udělat to, aby město uvolnilo min. 3 milióny na stavbu. Tedy aspoň pro tento rok. Nyní je pro nás dost důležité to prosadit do akčního plánu města na rok 2013-2014. Proto jsme sáhli pro prozatimní řešení, které aspon z části pokryje dobu než se najdou peníze.

My jako sdružení taky víme, že to co je na obrázku se skateparku nepodobá ani zdaleka, ale snažíme se udělat opravdu aspon něco, aby bylo možné trošku pojezdit a rozšiřovat komunitu lidí. Tím že se postaví ten mini plácek, naše snaha o velký skatepark samozřejmě končit nebude, ale vše chce čas a pochopení. Opravdu není občas jednoduché s městem jednat. Oni řeknou, že peníze nejsou a my nejsme ve filmu, kde můžeme vše zvrátit a skončí to "happyendem". Tak to prostě je a moc se s tím zatím nedá dělat. V současné době jsme aspoň rádi za to, že nám umožnili používat prostor na bývalém dopravím hřišti a přispěli částkou 30 000 kč na překážky, které budeme stavět.

Pro pochopení proč se pokoušíme postavit aspoň to málo, je přilákání více lidí na to, aby měli zájem o opravdový skatepark a aby se to veřejně rozšířilo, tím že budete "plakat" na facebooku se nic neudělá. Já nevím třeba pište dopisy primátorovi, že se vám ta situace nelíbí, nebo se o tom bavte veřejně mezi lidma po celém F-M atd. Protože když se o to bude usilovat pouze 10 lidí, tak z toho nic moc nikdy nebude, na rozdíl od toho když se do toho zapojí třeba 300 občanů :-)

Taky je důležité dodat, že do budoucna se s tímto prostorem pro ten velký skatepark počítá. Tudíž je i potřeba vyzkoušet tento prostor na skateboarding apod. z pohledu lidí okolo a přilehlých domů. Taky by se mohlo potom totiž stát to, že se postaví velký, krásný skatepark a po měsíci nám ho zavřou, kvůli peticím okolních lidí, kteří by si stěžovali na hluk. Všem to může připadat jako jednoduchá věc, že na skatepark stačí pouze finance a prostor, ale ve skutečnosti je za tím v pozadí dalších milión věcí, které lidé nevidí. Nevidí to hlavně ti, co tento problém neřeší a jen si na vše stěžují.

Mapa online: mapy.cz

 

Diskusní téma: Mini skatepark

můžu?

Mužů si postavit vlastní skatepark?
Ne oficiálně ale ken tak pro mě a pro ty kterým se
nechce až do Neředína . Ale jsem ještě dítě.
Můžu to vůbec udělat? Pokud ano nevíte o volném plácku v Olomouci?
Nejlépe poblíž lazcí nebo čenovíra. Předem Děkuji za odpovědi :-)

Náklady

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak byl tento projekt finančně nákladný.

Bmx

Bude v mini skateparku nejake vylepšeni jsem se koukal už sou tam vykácené stromy ale nevím co tam bude :D

Re: Bmx

Stromy se kácejí, protože byly staré a nebezpečné. A taky proto, že se plánuje stavba skateparku na tomto místě.

Kaj to je ?!

Vubec nwm kaj to je ani jak se tam dostata , Bydlím ve Vratimově a neznám spoje k tomu parku , kdyby někdo věděl :)

Re: Kaj to je ?!

Vlakem do Frýdku-Místku, pak kolem úřadu práce k řece, řeku přejdeš po lávce a hned se dáš doleva podél řeky. Asi po 300 metrech uvidíš po pravé straně miniskate.

Re: Kaj to je ?!

je to blisko u 1 maje vis

je to u 1maje
skate

Cau vsichni v mini skate parku jabich chtel velky skate park protoze jezdim do fritku mistku za babickou tak jezdim rat do miny skateparku a le chtelbich chodi do velkeho a chtelbych a aby jezdil taky nekdo na skate protoze jak semtam bil tak vsichni jezdili na kolobezkach zeby me nekdo ucil tryky na skate nap kicflip protoze mije 12 let a bydlim ve vesnici tam nemame rampy tak protoze se tomu venuji jenom 2 roky vite tak bych vas poprosil abyste jezdili na skate a naucilime neco tak as tam uvidite nameho skejtaka 12let tak honaucte neco ano prosim

Re: skate

Čau skejťáku, na skejtech tam jezdí docela dost lidí. Jinak pokud se chceš něco naučit a dozvědět tak se mrkni zde https://www.naucmese.cz/kurz/zaklady-skateboardingu

Re: skate

Jestli se chceš učit na skejtu triky tak se rači podivej na Tomaš Vintr Skate škola část 1 2 3 a jestli chceš umět kickflip musíš umět vysoké ollie... a nechtěj od ostatních at te naučí kickflip! (chápeš)? ;) tk se podívejj na něaké videa a máš to ;)

Přidat nový příspěvek