Mini skatepark

Proč právě tento malý projekt?

Hlavním problémem, který jsme z počátku řešili s městem ohledně skateparku byl prostor. Bohužel ač se zdá, že je město velké, tak není snadné najít vhodné místo. Většinou jsou ve městě pozemky, které jsou v katastru jako soukromé parcely nebo oblasti, které by v budoucnu mohly být zastaveny domy. Takže po dlouhém uvažování a hledání, se našel prostor na bývalém dopravním hřišti v Místku (u restaurace Golf). Tento prostor je vhodný i pro budoucí velký skatepark (betonovou plazu). Tímto byl prostor jakž takž vyřešen. Nicméně, když došla otázka na finance, tak to bylo horší. Jak jistě všichni víme, tak v dnešní době je populární říkat, že nejsou peníze, ony přitom ale jsou.

Město v tomto výroku není výjimkou. Bohužel nejsme schopni my ani odbor ŠKMaT udělat to, aby město uvolnilo min. 3 milióny na stavbu. Tedy aspoň pro tento rok. Nyní je pro nás dost důležité to prosadit do akčního plánu města na rok 2013-2014. Proto jsme sáhli pro prozatimní řešení, které aspon z části pokryje dobu než se najdou peníze.

My jako sdružení taky víme, že to co je na obrázku se skateparku nepodobá ani zdaleka, ale snažíme se udělat opravdu aspon něco, aby bylo možné trošku pojezdit a rozšiřovat komunitu lidí. Tím že se postaví ten mini plácek, naše snaha o velký skatepark samozřejmě končit nebude, ale vše chce čas a pochopení. Opravdu není občas jednoduché s městem jednat. Oni řeknou, že peníze nejsou a my nejsme ve filmu, kde můžeme vše zvrátit a skončí to "happyendem". Tak to prostě je a moc se s tím zatím nedá dělat. V současné době jsme aspoň rádi za to, že nám umožnili používat prostor na bývalém dopravím hřišti a přispěli částkou 30 000 kč na překážky, které budeme stavět.

Pro pochopení proč se pokoušíme postavit aspoň to málo, je přilákání více lidí na to, aby měli zájem o opravdový skatepark a aby se to veřejně rozšířilo, tím že budete "plakat" na facebooku se nic neudělá. Já nevím třeba pište dopisy primátorovi, že se vám ta situace nelíbí, nebo se o tom bavte veřejně mezi lidma po celém F-M atd. Protože když se o to bude usilovat pouze 10 lidí, tak z toho nic moc nikdy nebude, na rozdíl od toho když se do toho zapojí třeba 300 občanů :-)

Taky je důležité dodat, že do budoucna se s tímto prostorem pro ten velký skatepark počítá. Tudíž je i potřeba vyzkoušet tento prostor na skateboarding apod. z pohledu lidí okolo a přilehlých domů. Taky by se mohlo potom totiž stát to, že se postaví velký, krásný skatepark a po měsíci nám ho zavřou, kvůli peticím okolních lidí, kteří by si stěžovali na hluk. Všem to může připadat jako jednoduchá věc, že na skatepark stačí pouze finance a prostor, ale ve skutečnosti je za tím v pozadí dalších milión věcí, které lidé nevidí. Nevidí to hlavně ti, co tento problém neřeší a jen si na vše stěžují.

Mapa online: mapy.cz

 

Diskusní téma: Mini skatepark

nwm

kdy tam bude uz radius??

Re: nwm

Možná se to stihne do konce prázdnin, ještě přesně nevíme.

Otevření

Od dnešního dne je mini skateparku ve F-M oficiálně otevřen. Takže GO SKATE!!!

Scooters

Čau :D jsem se chtěl zeptat když už jste byli u těch závodů to bude jenom pro skaty nebo i pro další freestylové sporty ???

Re: Scooters

Závody by byly podle toho kolik by se sešlo lidí spojených s daným sportem. Skate určitě, zbytek se uvidí, vím že na koloběžkách vás je tady dost, takže to se promyslí až na místě. Samozřejmě od toho nečekejte něco velkého xD záleží jestli seženeme nějaké sponzory :-)

Re: Re: Scooters

Myslete na bike, lidí se streetovými koly je tady plné město!!!

free style rolling

Damy a panove ja mohu poskytnou dva sice uz rozbite grind boxy a ale ty se daji s par prekliskama a par lešenovima trubkama zpravit, ale potrebuji je dostat z jednoho špinaveho podchodu pryč byli to dobre bedny ale zase najeke fetky co se nudili nam je znicili :(
Opovězte a ja se s vama nejak domluvim ,-) taky si chci zajezdit !!! :D

Re: free style rolling

tady sou hned prvni spot ! https://www.youtube.com/watch?v=HIyGIKb-tOk :D

Re: free style rolling

Ve videjku vypadají ještě dobře, ale jestli jsou už zničené tak to je naprd. Co by se mohlo hodit tak jsou ty palety :-)

BMX

Bude tam i možno jezdit na BMX??
Díky za odpověď.

Přidat nový příspěvek