Poohlédnutí za rokem 2012

Máme tady nový rok 2013, a tak jsem se rozhodl, že napíšu nějakou tu sumarizari roku 2012. Co všechno se vlastně událo či neudálo?

Na začátku roku 2012 jsme kontaktovali město a navázali spolupráci. Naše spolupráce s městem sestávala z toho, že jsme se snažili najít nejvhodnější řešení pro stavbu skateparku. Situace nebyla nijak příznivá, ani teď to není nejlepší, ale časem se to vše vyvíjí a doufáme, že se jednoho dne dočkáme, že stavba skateparku započne. Proto,  že ve Frýdku-Místku nebylo kde jezdit jsme se rozhodli sáhnout pro prozatimní řešení, a tím byla stavba mini skateparku. Po úvahách o tom kde tento skatepark umístit, jsme začátkem roku ve spolupráci s městem konečně podali žádost o využívání prostoru v areálu bývalého dopravního hřiště v Místku. Během měsíce března nám bylo vyhověno a dostali jsme povolení na umístění několika zkušebních překážek do tohoto prostoru.

V květnu jsme provedli úklid a částečnou opravu povrchu, aby byl prostor pro stavbu překážek připraven. Po diskuzích a hledání nejlepšího řešení pro stavbu překážek, jsme dospěli k závěru, že nám město uvolní čásku 30 000 kč na překážky. V červnu se stavba dvou objednaných překážek dokončila a začal testovací provoz. Během tohoto provozu neměl v parku jezdit nikdo jiný kromě členů našeho sdružení, protože se na překážkách vychytávaly nedostatky a mohlo dojít ke zranění. Nicméně i přes tento zákaz, tam jezdilo spostu jiných lidí :-) Na přelomu června a července jsme navázali spolupráci se skateshopem HonkyTonk, který nás hodlá do budoucna podporovat a pořádat menší akce. Dne 1.7.2012 jsme se stali provozovatelem mini skateparku a musela se nastavit pravidla provozu a sepsat provozní řád, který je nutné dodržovat. Od tohoto data byl již mini skatepark volně dostupný pro všechny, kteří mají dle provozního řádu vstup povolen. 

Během července 2012 jsme sepsali petici pro stavbu skateparku, kterou podepsalo celkem 340 lidí. Tuto petici jsme poté poslali na Magistrát města Frýdku-Místku. Ještě před peticí jsme měli schůzi s panem Pobuckým, nynějším primátorem, kde jsme probrali naše vize skateparku a různé dotazy, které se tohoto problému týkají, také jsme mu předali návrh na stavbu skateparku s důvody proč by měl být postaven. Během dalších letních měsíců (červenec, srpen) jsme postupně dodělávali překážky a stavěli nové, aby byl prostor co nejvíce využit. Povedlo se nám postavit DIY grind box, dlouhý manuál/grind box vedle centrální překážky a rail, který nám už ale bohužel ukradli bezdomovci. 

Během celého roku jsme natočili několik skejtových videí, které najdete v sekci Videa.

Co nás čeká v tomto roce se dozvíte v dalším článku, který pro vás chystáme. Myslíme, že se máte na co těšit :-)

Autor: Olda Šrubař