Skaters vs. bikers

Dnes jsem se byl ve skateparku po dlouhé době podívat jak to tam vypadá, už když jsem tam šel, byl jsem smířen s tím, že tam bude zase něco špatně. Samozřejmě se mé očekávání splnilo, dokonce nad očekávání, což mě donutilo napsat tento článek a zamyslet se nad tím, jak to ve skutečnosti je.

Po příchodu do skateparku mě čekalo hned několik překvapení. Co jsem čekal, že bude, tak to byly roztrhané pytle na odpadky v popelnicích a samozřejmě sundané z držáků. Po úklildu pytlů jsem si začal všímat dalších věcí co jsou špatně. Na grind/manual boxu byla postavená nějaká skočka z palet a ze zbytku OSB desek co byly schované pod bankem (bohužel nemám fotku, uvědomil jsem si že mám mobil s fotákem až po uklizení :-D). Samozřejmě vše promočené a rozlámané, takže zralé na výhoz. Další věc, dost zásadní je, že ti co tam jezdili (záměrně nebudu jmenovat komunitu - udělejte si vlastní názor viz. nadpis článku :-D) zničili nájezdy na bank to bank a to tím způsobem, že se jejich konce nadzvedly viz. foto:

Takže na skejtu se na to nedá moc dobře najet a zatím nevím jak to spravíme. Po pachatelích zůstaly pouze tyto stopy:

Když jsem si po úklidu výše zmiňované skočky chtěl zamést kolem grind boxu abych si mohl aspoň trochu zajezdit, tak jsem zjistil že je ukradený smeták a druhý zlomený, opět to tam asi někomu strašně vadilo a tak si musel ulevit.

A poslední kapkou toho všeho bylo to, že navoskovali z jedné strany bank to bank, takže tato překážka je nejezditelná. Jde to vidět na fotce níže, vosk je to černé.

Tak to je asi vše milí přátelé. Našly se i další drobnosti, ale to už tady vypisovat nebudu, protože to nejstojí za řeč. To vše mě tedy donutilo uvažovat proč? Proč to pořád někdo dělá? Otázka těžká nebo lehká? Určitě se najde řada důvodů proč tyto věci někdo dělá ať už je to závist, radost z ničení práce druhých a neschopnost udělat si něco sám, provokace, nesnášenlivost nebo jen z hecu s partou kamarádů. Pravděpodobně tuším kdo za tím stojí, jaká parta hic nebo jak se sami pravděpodobně nazývají "Demolition MC Crew", ještě že tam nechali svůj autogram, abychom mohli ještě více prohloubit tzv. "hate" mezi skatery a bikery:

 

Diskusní téma: Skaters vs. bikers

3 děcka

asik tak před tydnem a pul jsem viděl jak tam byli 2 na BMX a jeden na takové silničce a smykovali tam a dělali pičoviny viděl jsem to z busu :)

Re: 3 děcka

tvl to uz je moc. melo to byt pro vsechny a stal se z toho mini skate pro skate a kolobky. ae to je jedno. shazovat toto na bikery je moc. mam osobu co u toho byla jak to delali borci na kolobkach. ae to by se nekdo musel snazit zjistit jmena a ne rict: byli to bikeri. a presne tak chodi tam i decka na horakach a skacou tam na tom. a s oldou srubarem jsem tam byl, mluvil a v pohode s nim vysel. a bylo nas tam vic takze nwm.proc by to jini nicili a vlastne proc by tam vbc jezdili kdyz tam ani moc nepojezdi. a tech 30 tis. radsi ani nezminovat ;)

smyky

hele rozumný biker nebude jen tak smykovat jak nevím co většina bikeru z fm nemá brzdu tak jak by to udělali?? vám nedochází že malé děcka tam často jezdí na kolech atd..? a navíc ten tag a napsane demolition... tam je dlouho tak 2a půl týdne zpět!!! to sem měl praxi :) a byl sem tam a bylo to tam

Re: smyky

Tak hlavně, že to je na koho svézt , víš co. Zakaz kol a teď ještě házení špíny na kolaře, pome ještě něco, kuciii ;).

Re: Re: smyky

Víš o co jde, tady právě nikdo na nikoho špínu nehází, je evidentní, že to udělali nějací hajzlové na kolech, konktrétně se tady o nikom nepíše, nejmenuje atd. Obrázek si tedy může udělat každý sám. A co se týče toho zákazu ježdění na kolech v parku, tak byl evidentní, na fotkách máš příklad toho co jsme čekali, že by se mohlo stát. Takže ten zákaz jsme si nevycucali z prstu. A i tak vím osobně o pár lidech co tam jezdili i přes zákaz. Sám jsem tam s pár bikerama normálně pokecal a nechal je tam, protože nedělali bordel a neskákali přes bank to bank. Takže asi tak :-)

Re: Re: Re: smyky

Cože? na nikoho nehážeš špínu? :D Děláš si srandu doufám.
Nechci se tady navzajem hejtovat, ale BIKERI vs skejtaci? Soudíš podle nějakých smyků od kola, že to byli bikeři... Jako sorry, ale kolo má doma kde kdo. A pak ještě fotneš fotku s Demolition mc crew, protože sis toho nápisu všiml teprve teď a hned máš bandu zmrdů na kolech-viníky. Tak mi neříkej, že na nikoho špínu nehážeš:)

A napsat, že bylo evidentní, že tam kola nemužou moct jezdit...Are you fucking kidding me? Myslím, že už se to dost řešilo na fejsbůčku. O těch 30k co na to byly ani nevytahuju :) A znova to omýlat se mi nechce.

Tak to jsi moc hodnej, že si tam nechal jezdit někoho i přes zákaz... ;) Stačilo to dat na FB, že se nesmi jezdit bank to bank. Ten velkej bank je třeba dobrej a jen kvuli toho by si tam par lidi na chvilku rado pojezdilo si myslím.

A předem soráč za můj názor, jak to vidím.

Re: Re: Re: Re: smyky

Bikers = kola, všeobečně, nevztahuju to na BMX nebo to někde vidíš...ale to je slovíčkaření a nebudu to tady řešit. Co se týče toho tagu, tak nevím co s tím máš za problém? Patříš do té crew nebo co? Jestli ano a vadí ti, že jsou tady zmínění, tak proč to tam čmáráte....ale to je zase jiný soudek.

Prosím tě překážky s tebou probírat nebudu, asi nevíš jak to v reálném světě chodí, nemáš představu o ceně materiálu, dopravě atd. nebudu tě těmito informacemi zatěžovat. Pokud si myslíš že by jsi podobné věci postavil za 15 k tak prosím, nikdo ti v tom nebrání, můžeš začít. Ale jsem přesvědčený, že nic z toho se dít nebude.

Co se týče zákazu ježdění kol, tak je pro tto jasný důvod toho, že by to ty překážky nemusely vydržet ani 2 roky, jak bank to bank tak danger bank atp.

Jinak pokud chceš horlivě diskutovat, připrav si dotazy a můžeš se zúčastnit naší schůze občanského sdružení. Kde ti vše vysvětlíme aby jsi byl už konečně šťastný :-)

Idioti

Rozumnej biker si nebude sjíždět kvůli takové pí*oviny pláště :D

asi tak no

Zdarec jako řeknu vám to tak vycházeli jsme odjakživa s partou jakého koliv freestyle sportu už od dob co jsem se skejtem začal a chodil jezdit za hokejovou halu do skejtu.Ten skejt co jste udělali chlapi všechna čest normální bikers by toto neudělali mají halu a těch pár mladých skurvisynu bez respektu bych prostě poslal k zemi je třeba na město vyslat nějakého razneho člověka a udělat tu pořádný areál sk8 or die čest

Re: asi tak no

S městem stále komunikujeme a řešíme tuhle situaci, jenže v tomto případě rázný člověk moc nevyjedná. Každopádně mohu říct, že se budou stále věci pro skate a ostatní rozšiřovat, v plánu je zatím minirampa a dostavění dvou překážek v parku.

Přidat nový příspěvek