Spring chill opening skate session - report

V sobotu 18. května se ve Frýdku-Místku v místním miniskateparku udála po dlouhé době nějaká skateboardová akce. Za akcí stálo občanské sdružení Skateboarding Frýdek-Místek a sponzoři akce byli HonkyTonk a Dakine. A teď už k tomu co se ten den odehrálo.

S počasím to dle předpovědi mělo být tak nějak na hraně, ale nakonec nespadla v ten den ani jedna kapka a byl to den přesně pro skejtování. Kolem 12 hod se začali shromažďovat první skateři, bylo viděť i nové tváře z jiných koutů než jen z F-M. Po 13 hod se začal rozehřívat grill a šly na něj první buřty :-) Zhruba ve 14 hod se rozjela taková první hecovačka, kdo vrátí jakoukoliv vraždu na centrální překážce bank to bank dostane cenu. Cenou za odjetou vraždu byla peněženka Dakine. Takže se rozjeli hned první hecaři a začali tam kopat svoje vraždy. Komu to v ten den asi nejvíce padalo byl Michal Včolek. Tomu jako prvnímu padl nollie 360 flip, pak si dal chvíli s trikama odmlku, ale pak to zabil nollie fs heelflipem a nollie inward heelflipem, a tak bral peněženku. Následovalo druhé kolo, aby se i ostaní dočkali nějaké ceny, takže se opět rozjela hecovačka. Od těch zkušenějších jsme se dočkali pokusů o 360 flipy, bs heelflipy, impossible a varial kickflipy, co stojí ještě za zmínku je bs 360 ollie od Vojty Freitaga, zkoušel to vrátit i po ukončení best triku, chybělo jen málo, ale bohužel to nevrátil.  Od menších, kteří se nebáli a taky hecovali jsme se dočkali flipů, fs olíček, bs olíček a takových těch spíš základnějších triků. Nicméně ve druhém kole padl shiffty flip od Marka Šrubaře a double flip od Nicka Konečného, pak se pokoušel ještě o triple flip ale ten mu nepadl, ale i tak nakonec bral druhou peněženku.

Po hecovačkách si mohli všichni zabíjet ve skateparku svým vlastním stylem, byl to spíše chill skateboarding a šlo o to, abychom dali konečně taky vědět světu, že to ve Frýdku-Místku ještě úplně neumřelo. Po volném ježdění jsme vyhlásili, že se pojede Game of S.K.A.T.E, na zápis jsme dali 10 minut. Celkem se nasbíralo okolo 12 jezdců a tak se mohlo začít. Přejdu rovnou do finále kde se utkal Duky Nguyen s Vojtou Freitagem, čekali jsme trošku větší souboj, ale Vojtovi to moc nepadalo a tak nakonec bral druhého fleka. Duky to zabíjel hardflipem, nollie bs heelflipem, nollie bs 360 heelflipem a dalšíma sadama, které on moc dobře umí.

Po skončení se rozdaly ceny prvním čtyřem místům (1. Duky, 2. Vojta Freitag, 3. Marek Šrubař a 4. Lukáš Staš) a mezi omladinu se rozházeli stickerty, plakáty a další drobnosti. Někteří se po vyhlášení odebrali už domů, ale někteří ještě zůstali a přišli s nápadem o uspořádní nové Game of S.K.A.T.E o buřty :-D ....takže se to odjelo, rozdali se poslední buřty, všechno se pobalilo a akce se ukončila.

Na závěr chci poděkovat všem kteří přišli poskejtovat, pokecat a užít si krásný sobotní den. Dík a čau. Příští rok možná znovu :-)

Fotografie z akce najdete na našem facebooku: www.facebook.com/media/set/?set=a.549200621799096.1073741827.256830627702765&type=1

        Autor: Olda Šrubař